Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

W tym miejscu kupisz wiadro z mopem

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię bądź nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Wyróżniki najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie.

Wiadro i dobrze dobrany trzonek – istotne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. Podczas czyszczenia większych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]