kosmetyki naturalne, kremy naturalne

Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

W ostatnim czasie nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Kosmetyki, które powstały z ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

W wytwarzania kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki łatwo nabyć w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się świetnie wyposażone sklepy internetowe. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]