armatura kwasoodporna

Armatura kwasoodporna dla zakładów przemysłowych

W mieszkaniu w stu procentach sprawdzi się armatura, która będzie wytrzymała na rdzewienie. W wielu przypadkach niezbędne są niestety o wiele korzystniejsze właściwości metalu, z którego wyprodukowana będzie wykorzystywana armatura. Dzieje się tak na przykład w fabrykach, w których produkuje się towary z użyciem substancji żrących – jak nawozy lub farby. By dostarczyć je w odpowiednie miejsce fabryki, należy wtedy użyć armatury pozwalającej na stworzenie sieci wytrzymałej na działanie substancji żrących. Szczęśliwie w sklepach znajdziemy wiele towarów, z którymi okaże się to możliwe. Z czego więc wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie elementy znajdziemy w katalogach producentów? Gdzie je kupić?

Z jakich materiałów wyprodukowana jest armatura kwasoodporna?

Na rynku dostępne są najróżniejsze elementy armatury kwasowej – między innymi łączniki, zawory, czwórniki oraz redukcje i rozety. Bez względu na to, jakie są to elementy, kluczowe będzie to, z jakiego materiału są wykonane. By zagwarantować stuprocentową wytrzymałość na działanie substancji żrących, wykorzystuje się przede wszystkim specjalne rodzaje stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wykonana jest więc ze stali kwasowej, którą otrzymuje się poprzez dużą domieszkę niklu i chromu. Opisywany surowiec jest wytrzymały na działanie wszystkich substancji o sile niższej niż kwas siarkowy.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy kupić między innymi w tradycyjnych sklepach metalowych. To wyjście ma jednak sporo minusów. Najważniejszym z nich są rzecz jasna duże koszty zakupu, a te powodują, iż montaż całej instalacji może stać się poważnym wydatkiem. Poza tym nie zawsze znajdziemy tam części, które są dla nas niezbędne. Dlatego dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te proponują nie tylko największy wybór elementów, ale także zwykle niższe koszty zakupu.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]