Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Jeśli potrzebujesz basenów kąpielowych, odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też ogród albo halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]