Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Szalunki Kraków zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Zazwyczaj wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one niezbędne do tego, aby właściwie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przelotów na okna, bramy oraz drzwi. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i jak inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura wykonana z desek drewnianych albo grubych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może zostać wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – wielu inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki wykonuje się z drewna, sklejki lub metalu, a także łączyć w sobie 2 albo 3 surowce. Z reguły jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają belki, łączniki, narożniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują planujących wybudować pojedynczy obiekt i brygad, które świadczą odmienne usługi. Zakup wszelkich modułów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby rentowny . Znacznie lepszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]