Rodzaje kątowników nierdzewnych

Potrzebujesz kątowników nierdzewnych? Sprawdź https://metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-NIERDZEWNE-HUTNICZE/13.

Kątowniki są stawiane wśród najistotniejszych produktów metalurgicznych. Znajdują wiele zastosowań – są używane na budowach, podczas prac konserwatorskich czy w piwnicach entuzjastów majsterkowania. Żeby jednak zaspokoiły nasze potrzeby, muszą być wytrzymałe oraz jak najlżejsze. Te parametry sprawiają, że konstrukcja wykonana z kątowników nie przewróci się i bez problemu zniesie różne wstrząsy. Jak zatem rozpoznać, czy konkretny produkt będzie właściwy? W jakich miejscach możemy ich użyć?

Dlaczego warto wykorzystywać kątowniki nierdzewne?

Najbardziej cenionym surowcem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Dlaczego najlepiej wybrać akurat kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość charakteryzującą ten metal – wytrzymają dłużej od elementów wykonanych z pozostałych stali. Jest z tego powodu, iż nie korodują, zatem nawet po dziesięcioleciach mają identyczne właściwości. Kątowniki nierdzewne cechują się też małą rozszerzalnością pod wpływem temperatury, co podnosi komfort ich eksploatacji w czasie upałów lub chłodów.

Kiedy stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są bardzo użyteczne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie stanowią kluczowy element okien i balustrad. Kształtowniki i kątowniki nierdzewne są też używane do produkcji wsporników elewacji. Oprócz tego z uwagi na to, iż są solidne, wykorzystuje się je przy budowaniu scen lub wież, a poza tym konstrukcji hal namiotowych. Specjalne kątowniki możemy również stosować do podwieszania półek – przeznaczone do tego modele często posiadają atrakcyjne dekoracje.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]