W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które produkowane są podczas różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.