Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak unikatowej oferty wynajmu szalunków Kraków!

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale spotyka się także konstrukcje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę istotna będzie też obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy piszą dotychczasowi klienci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]