Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Pod tym linkiem dowiecie się wszystkiego o wypożyczalni szalunków Kraków

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z sklejki laminowanej, metalu lub desek, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, formowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Służą one również do zabezpieczania dołów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Deskowania, to również określenie szalunków, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty, które oferują tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, mają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]