Jakie fotele biurowe są warte uwagi?

Po całym dniu siedzenia przed komputerem mogą nam dokuczać bóle pleców. Bardzo ważne rzecz jasna będą ćwiczenia, ale także to nie pomoże, jeśli przed komputerem siedzimy na niewygodnym fotelu. Dlatego nie możemy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają wszak gwarancję tego, iż kręgosłup nie będzie zmęczony. Fotele do biurka rzutują również na nastrój pracowników – ich odpowiednie wybór skutkuje wyższą efektywnością oraz wzrostem produktywności załogi. Jak więc wybierać fotele do pracy przy komputerze? Czym grozi zły dobór tego typu krzeseł?

Fotele biurkowe – pamiętaj o regulacji zagłówka i siedziska

W dużych firmach kluczowa będzie możliwość ustawienia położenia zagłówka, podłokietników oraz siedziska krzeseł wyznaczonych do pracy przy komputerze. Trzeba wszak wziąć pod uwagę, iż będą z nich korzystać pracownicy o różnych gabarytach – więksi mogą narzekać na ból pleców po dniu pracy na fotelach z niskim oparciem, niżsi natomiast na ból nóg spowodowany ich nieodpowiednim ułożeniem. Ważna jest też stabilność danego fotela do biurka. Zapewni ją właściwa budowa podstawy – zwłaszcza taka pięcioramienna. W czasie siedzenia przy komputerze ważne okażą się także podłokietniki, bo zdecydowanie ułatwią pisanie, aczkolwiek są użytkownicy, preferujący fotele biurowe bez nich. Z ekonomicznego punktu widzenia zaleca się wybrać fotele, do których bez trudu da się kupić nowe kółka, które są często zużywającym się ich elementem.

Przed czym chronią dobre fotele do biura?

Najczęstszymi dolegliwościami biorącymi się z niewłaściwego ułożenia ciała podczas pracy przy biurku będą zwłaszcza bóle pleców – zarówno w części lędźwiowej, jak i między łopatkami. Wypada poza tym nadmienić, że choroby mogą dotyczyć również dłoni – zwłaszcza przy braku czy źle ustawionym poziomie podłokietników. Pamiętajmy także, że nawet właściwie wybrany fotel nie zagwarantuje jego użytkownikowi zachowania dobrego samopoczucia – siedzenie przy komputerze powinno się często przerywać na krótkie ćwiczenia.