Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem potem trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Musisz więc zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]