Podłoga drewniana

Jeśli szukasz podłogi drewnianej, koniecznie odwiedź ten adres

Eleganckie oraz ekologiczne podłogi drewniane z roku na rok nie tracą na popularności. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Najpopularniejsze są chyba podłogi drewniane.

Zalety podłóg drewnianych

Duża wytrzymałość oraz wszechstronność zastosowania sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. W związku z tym, że są one całkowicie naturalne, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Podłogi drewniane są wskazane dla alergików, gdyż różne oleje stosowane przy ich produkcji nie zawierają substancji alergizujących. Kolejną ważną cechą dla użytkowników jest to, że podłogę drewnianą można montować na dwa sposoby – jako podłogę klejoną do podłoża i pływającą.

Jakie są dostępne rodzaje podłóg drewnianych?

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, takich jak parkiet, mozaika, można wybrać np. parkiet warstwowy. Lite drewno jest trwałe i dekoracyjne. Nie uczula. Gatunek drewna jest także bardzo ważny, przy konstrukcji drewnianej podłogi. Specjalne gatunki nadają się również do łazienki. Muszą być tylko olejowane, gdyż olej wnikając w pory drewna, dodatkowo je zabezpiecza. Z europejskich gatunków drzew najlepsze do podłóg drewnianych są: jesion albo grab.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]