Inwestujesz już akcje i obligacje? Może czas kupić sztabki złota?

Jeśli chcesz kupić sztabę złota, koniecznie wejdź na goldbroker.pl.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym czy zakładanie lokat nie jest już tak zyskowne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż szukamy rozwiązań, które pomogą naszym oszczędnościom zapewniać za jakiś czas poboczny zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Sztaba złota to inwestycja na długie lata

Na wstępie należy wyraźnie zaakcentować, iż lokata pieniędzy w sztabki złota to inwestycja na kilka lat. Złoto zwykle nie poddaje się większym i mniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet destabilizacja gospodarcza i polityczna często zwiększa jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres od razu daje się zobaczyć, że z biegiem lat idzie ona w górę. Czemu tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego metalu dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Kiedyś był on walutą, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle chemicznym, jak również – w dalszym ciągu na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo telefony komórkowe) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, iż w najbliższych dziesięcioleciach ta tendencja się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – kogo stać na taką inwestycję?

Czytając o inwestycji pieniędzy w sztabki złota większość osób błyskawicznie oszacuje, że to nie dla nich, ze względu na ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota wytwarza się w wielu rozmiarach, wobec tego praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są wręcz idealne jako podarunek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większe fundusze raczej decydują się na większe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g oraz 1 kg. Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie można rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Zatem powinno się nabywać złoto w sztabkach o przeróżnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]