Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Tu odnajdziesz odpowiedź na pytanie, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację potencjalnych omyłek, jakie mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie wpływających należności – o plusach mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (mają ją między innymi ING Bank Śląski i PM Bank) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca wystawia około 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]