Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Sądzisz, że nie natrafisz w Internecie na internetowy kantor dla siebie? Myślisz się! Zajrzyj na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html .

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać obcą walutę bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs wymiany

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Kolejnym i bardzo istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą również kilka dodatkowych usług popularnych wśród klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w określonym przez nabywcę terminie.

Doceniasz swobodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę, a także ogromną swobodę w zarządzaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je także osoby uczące się bądź pracujące za granicą oraz osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie. Lecz nim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.