Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Uzyskaj kompetentną pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na stałe, a ich właściciele często nie przygotowani na to, żeby prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. księgowości, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też nadmienić o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się tylko jego cenami – dziwnie niskie ceny obsługi najczęściej oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]