catering kanapkowy, przekąski cateringowe

Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Urządzenie nawet sporego przyjęcia nie jest trudnością, o ile posiadamy mnóstwo czasu na zakupy potrzebnych produktów, jak również późniejsze własnoręczne przygotowanie z nich pysznych przysmaków dla uczestników uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie oznacza to od razu, iż należy porzucić pomysł celebracji znaczącego wydarzenia. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Co wyróżnia finger food catering?

Catering kanapkowy, określany też jako finger food catering, to usługa kierowana głównie do firm, lecz decydują się na nią regularnie również różne instytucje oraz osoby prywatne szykujące eleganckie bankiety. Polega ona na dostarczenie na uroczystość posiłków typu finger food, czyli maleńkich przekąsek, które da się spożyć stojąc i nie używając widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga też użycia talerzyka – to porcja na “raz”. Finger food to z reguły kanapki, tartoletki owocowe oraz warzywne czy też roladki. Ten rodzaj cateringu idealnie sprawdza się na uroczystościach, podczas których organizatorom zależy na ogólnej interakcji osób. Umożliwia on uczestniczenie w luźnych konwersacjach, przy czym nie sprowadza kontaktu wyłącznie do osób siedzących przy konkretnym stole.

Catering finger food – jeden stół dla wszystkich uczestników

Zlecenie przyszykowania cateringu z przekąskami zewnętrznemu podmiotowi ma dużo plusów, które dostrzegą zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim tym sposobem rozwiązuje się problem związany z rozmieszczeniem stołów oraz stresu z planowaniem usadzenia gości imprezy. Gorące i schłodzone napoje oraz potrawy ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to niezmiernie przydatne przede wszystkim w małych pomieszczeniach, w których zmieszczenie odpowiedniej liczby stołów byłoby problematyczne. Taki catering automatycznie powoduje także, iż bankiet ma mniej formalną, bardziej wyluzowaną atmosferę. Wypada zaakcentować, iż menu z drobnych przekąsek jest zwykle tańsze niż szykowne obiady, a zarazem zapewnia większą możliwość dobrania ich do gustów żywieniowych gości eventu. Co najważniejsze, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to częstokroć stanowiło poważną przeszkodę przy urządzaniu imprez firmowych.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]