Metody rozwoju osobistego – sesje coachingowe

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak fantastycznej oferty coachingu Kraków!

Kompletne użycie własnego potencjału może okazać się nie takie proste. Nieraz po prostu nie posiadamy motywacji, innym razem źródłem kłopotów bywają przeszkody psychologiczne. Bez względu na powód, tego rodzaju trudności bywają szalenie dokuczliwe i nieraz hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, zwalczenie ich samodzielne jest niezmiernie trudne, a nieraz wręcz niewykonalne. Dlatego powinno się skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Tym bardziej, że techniki, z których korzystają dzisiaj coache, w wielu casusach okazują się niezmiernie skutecznym narzędziem w zlikwidowaniu trudności stojących na ścieżce do realizacji wybranych celów.

Profesjonalny coaching. Na czym to polega?

Praca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Aby pojawiły się zamierzone rezultaty, na początku ważne jest z całą pewnością ukształtowanie obopólnego zaufania i swoistego typu zrozumienia. W trakcie pierwszych sesji – które można przeprowadzić za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów lub przez telefon – coach pozna również umiejętności, priorytety i cechy charakteru swojego klienta, a także omówi z nim program działania. W toku współpracy najczęściej odbywa się parę sesji coachingowych (w 2-tygodniowych interwałach), które trwają przeważnie 90 minut. Ostatnie spotkanie jest natomiast okazją do ewaluacji działań i sprawdzenia, jak klient upora się z danymi przeszkodami w pojedynkę. To, które problemy będą rozpracowywane w trakcie sesji coachingowych zależy od zamierzeń klienta – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia albo spotęgowanie jego wydajności.

Czy warto skorzystać z coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w wielu sytuacjach. Jednym z najpoważniejszych argumentów uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć pełnego użycia własnego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi również realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, jak redukować niepokoje, a także pogłębiając stopień satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]