Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Drukowanie 3D Kraków - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD oraz przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, SLS,SLA, DMLS, oraz FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, gładkiej powierzchni, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych krawędzi.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, a także możliwość wykorzystania filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność konturów.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]