Utylizacja starych mebli Kraków - kliknij tutaj po więcej szczegółów o tej usłudze
Każdy z nas na pewno doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których z rozmaitych względów nie chcemy wyrzucić. Zwykle chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, żeby nie zagracały miejsca w domu. Kłopot jednak w tym, że po wielu miesiącach i te schowki robią się na tyle ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, aby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, strychu oraz piwnicy.
Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci
Śmieci takie jak połamane meble, sprzęty elektroniczne, połamane panele podłogowe lub ścienne czy części stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu lub przyczepy. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zadba on też o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą także fachowe wsparcie przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego mieszkania.
Utylizacja mebli – powtórne użycie surowca
Jeśli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług materiału, z którego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych szaf, stołów oraz regałów.
Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]