Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Na lastrada.pl/catering-swiateczny/ sprawdzisz, kto oferuje catering świąteczny Katowice.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy głównie wraz z rodziną, jednakże spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz personel firmy przygotowuje je sam, przynosząc własnoręcznie przygotowane smakołyki, lecz w sporych zakładach pracy ten model działania raczej sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie przy planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych w niewielkim gronie, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne smakołyki. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupiący filet z karpia albo łososia, a także zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa grzybowa. Na talerzach nie powinno brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które zazwyczaj podawane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, np. bez sałatki jarzynowej albo śledzia z borowikami. Trzeba również zadbać o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Organizację wigilijnego spotkania w firmie należy rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć termin spotkania i porównać go z planem urlopów zespołu. Pozwala to ściślej określić potencjalną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Zalecamy omówić z załogą menu i wspólnie zdecydować się na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest również to, żeby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, albo są w załodze firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, jednak nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]