Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Nie wszystkie odpady mogą znaleźć się w typowym pojemniku na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń bywają przeróżne – czasem śmieci mają za duże wymiary, czasem zakazują tego obowiązujące w Polsce akty prawne. Co zrobić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Możemy przewieźć je do gminnego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, aczkolwiek w dużych miastach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują swoim autem i dużą ilością wolnego czasu. Pozostali słusznie uczynią, stawiając na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – czy trzeba zamówić kontener na odpady?

Nietypowe odpady generowane są podczas różnorodnego rodzaju robót. Najczęściej są to przebudowa domu i – chodzi przede wszystkim o spore ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest też idealnym rozwiązaniem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – w takim przypadku pomieścimy w nim wszystkie nieużywane od wielu lat zbutwiałe meble, sprzęty oraz zepsute urządzenia. Porządkowanie strychów czy prace remontowe staną się znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez potrzeby wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Na czym polega usługa sprzątania strychów i piwnic oraz wywozu odpadów?

Wywóz różnorodnych odpadów, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej pojemności, który ten w okresie wskazanym w umowie wypełnia odpadami remontowymi lub niepotrzebnymi sprzętami. Pojemnik jest później wywożony z posesji, a zebrane śmieci przekazywane są do punktu, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach.