Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Potrzebujesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i mrozem, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]