filtr minipleat

Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też wciąż poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie ważne (przykładowo w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne minipleat eliminują pyły oraz sierść zwierząt

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, domach lub urzędach bardzo dobrze spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, sierść zwierząt lub dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane standardy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle spożywczym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46