Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Ładne miejsca w Małopolsce. Więcej na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w setkach wiadomości o najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają zabytki i muzea, pensjonaty, hotele i schroniska, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Oprócz tego dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i rejestr konsulatów – niezbędne informacje dla podróżników z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych południowych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego