Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Jeżeli potrzebujesz zamówić usuwanie malware ze strony internetowej, skieruj się na wpmagus.pl

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym poznać zawirusowanego WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Treści zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? To tylko parę z popularnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczna reakcja, żeby zidentyfikować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów najlepiej zlecić zawodowcom od tego typu działań.

Czyszczenie malware WordPress – skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie kolejnych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie było powodem dodania strony do wykazu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Eliminacja wszelkich efektów zawirusowania nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż ważne jest regularne uaktualnianie CMS-a i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]