Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o najciekawszych atrakcjach i bieżących eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By przedstawić zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której ekspresowo odnajdą zabytki i galerie, kempingi, hotele i motele, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz urok regionalnego folkloru.

Portal o atrakcjach turystycznych w Małopolsce nie zaniedbuje cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne południowe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego