Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej, który widocznie poprawia wygląd skóry i umożliwia skuteczne zwalczanie przejawów starzenia. Czy istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Karboksyterapia wygładza skórę i zmniejsza widoczność blizn
Karboksyterapia medyczna jest zabiegiem małoinwazyjnym o rozległym spektrum zastosowania – skutecznie poprawia elastyczność skóry, wzmaga napięcie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu i pomaga zmniejszać zmarszczki. Jest wykorzystywana też w innym celu – redukuje widoczność tzw. „skórki pomarańczowej” i rozstępów, redukuje nadwyżkę tkanki tłuszczowej, a nawet usuwa rozszerzone naczynka krwionośne. Znana jest też z łagodzenia zmian łuszczycowych i przeciwdziałania łysienia. Podstawą jej działania jest CO2 wprowadzany w tkanki podskórne, co skutkuje pozbyciem się toksyn, zmniejszeniem obrzęków oraz odżywieniem tkanek. Poza tym karboksyterapia poprawia cyrkulację krwi, pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, jak również wspiera proces budowania naczynek krwionośnych. Zabieg p także włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry.
Warianty karboksyterapii i ich rezultaty
Jakie znamy warianty karboksyterapii medycznej? Sporym zainteresowaniem może pochwalić się karboksyterapia pod oczy, która pomaga zmniejszyć „worki” i cienie. Tkanka skóry pod oczami jest niesłychanie cienka i to najczęściej tam pojawiają się pierwsze ślady starzenia. Karboksyterapia przywraca obliczu młody wygląd, a cerze świeżość. Wyjątkowo modna jest również karboksyterapia skóry głowy, która jest efektywna w walce z łysieniem. CO2 podany pod skórę głowy wzmacnia wątłe cebulki włosów, hamując niepożądane ich wypadanie i stymulując ich wzrost.