Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Terapia małżeńska UK - poznaj specjalistę, który rozwiąże Twoje problemy na psychoterapia-uk.pl.

Każde małżeństwo może przeżywać różnorodne problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z przeróżnymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy pomiędzy mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy i zacieśnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich problemów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę potrzebną do tego, aby skutecznie radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że obecnie bez trudu znajdziemy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię oraz podnosi komfort pary, która zdecydowała się na usługi specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339