Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia uzębienia można wyleczyć zwykłymi technikami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów czy koron, znacznych uszkodzeń zębów, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju owrzodzenia lub guzy. Jakie metody są zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, by leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów czy narośli – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, aby stosował on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród przyjaciół.