Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Mieszkańcy miast stopniowo przekonują się, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM10, roztocza, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz proste w obsłudze.