Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz również mają sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, a od razu po operacji – unikać alkoholu, gorących potraw i palenia tytoniu. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę oraz ból.

Implanty zębowe – komu zaufać?

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.