Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Jeśli chcesz nabyć aparat do terapii ultradźwiękowej, koniecznie sprawdź https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]