Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono żółte. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać piękny uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Mycie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, paski, soda oczyszczona), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o czternaście odcieni

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej kilka dni. Znakomite rezultaty zapewnia także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.