Zalety jonizatora powietrza

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania silnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak telewizory, komputery czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć czystą i rześką atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić dym papierosowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy szkodliwe wirusy i bakterie. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, urzędach, biurach czy szkołach, a więc wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.