Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi kredyty we frankach bądź polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to także postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki lub unieważnienie umów.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, takimi jak Raiffeisen Bank Polska, mBank, Getin Noble Bank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, aby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.